^Wróć na górę
  • 1 Kamil zdobywa Rwandę!
    Kamil okazał się najlepszy w historycznej, pierwsze edycji Challengera w Rwandzie.
  • 1 Davis Cup: Uzbekistan - Polska 0:4!!!
    W dniach 2-3 reprezentacja Polski z Kamilem w składzie pokonała Uzbekistan 4:0 w rozgrywkach Davis Cup
  • 1 Zwycięstwo w ITF w Monastyrze
    o 13 miesiącach bez gry Kamil zdobył 9 tytuł w karierze w turnieju ITF Futures w Monastyrze
  • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
    We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
  • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
    W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
  • 2 Kamil blisko megasensacji
    W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
  • 3 Florian Mayer pokonany!
    W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
  • 4 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
    Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
  • 5 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
    W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
  • 6 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
    Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
  • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
    Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
  • 8 Finał Challengera w Tashkencie
    Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 440
najwyższy 75 (28.02.2022)
najwyżej pokonany Alexander Bublik KAZ (41 ATP)

Życiowy sukces Kamila

Tuż po powrocie ze Stanów Zjednoczonych Kamil wybrał się na halowy turniej ATP Challenger Tour na kortach twardych we francuskim Saint Brieuc.

Wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę. Szumi w pięknym stylu i cennymi zwycięzcami triumfował w całym turnieju. To pierwszy tytuł Kamila w turniejach rangi Challenger.

Zmagania rozpoczął od II rundy, a w niej pokonał w dwóch setach Baptiste Crepatte, zawodnika, który ma na koncie 20 wygranych spotkań z rzędu w turniejach ITF Futures. W tymże rankingu zajmuje 6 pozycję, natomiast w ATP jest 353 i szybko pnie się w górę. Mecz był zacięty, ale górą był zawodnik Tomasza Iwańskiego 6/3 7/6(6).

W walce o ćwierćfinał  Szumi pokonał w dwóch setach Duńczyka Mikaela Torpegaarda.

Rywal Szumiego przez kilka lat studiował na uczelni Ohio State University, dlatego sporadycznie był widywany na zawodowych kortach. W 2016 roku Mikael Torpegaard (ATP 244) wygrał challengera w Columbus. W połowie zeszłego sezonu uzaczął zbierać punkty do rankingu ATP.

Kamil rozegrał bardzo dobry mecz przeciwko rywalowi, ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu. Znakomicie radził sobie na returnie i w wymianach, dzięki czemu był w stanie wywrzeć presję na Duńczyku.
W pierwszym secie nasz reprezentant zaatakował przy stanie 4:3, gdy po świetnym minięciu uzyskał przełamanie, a po chwili pewnie zamknął partię otwarcia. W drugim secie Kamil zdobył breaka już w trzecim gemie i do końca meczu kontrolował przebieg wydarzeń. Po 60 minutach wygrał 6/3, 6/4 i awansował do ćwierćfinału.

W walce o półfinał jego rywalem był oznaczony z nr 3 Francuz  Gregoire Barrere (ATP 120), który tydzień wcześniej obronił tytuł w halowym challengerze w Lille.

W pierwszym secie Kamil grał dobrze, ale nie był w stanie wykorzystać swoich szans. Przy stanie po 2 stracił koncentrację i po zepsutym woleju przegrał serwis. Barrere wysunął się na 4/2, ale Polak nie poddawał się. W ósmym gemie 23-latek z Piotrkowa Trybunalskiego doprowadził do wyrównania stanu seta. W tie breaku przy stanie po 5 Kamil posłał świetny return, a następnie zamknął seta smeczem przy siatce.

Drugi set przypominał początkowo wydarzenia z partii otwarcia. Nasz tenisista miał optyczną przewagę, ale  do ataku przystąpił Barrere i wyszedł na prowadzenie 3/1. Potem Barrere dołożył jeszcze breaka w szóstym gemie i pewnie wygrał seta 6:1.

O losach spotkania zadecydowała trzecia partia. Polak zaczął ambitnie. Szybko uzyskał przewagę na korcie. Po 99 minutach Kamil wygrał 7/6(5), 1/6, 6/1 i awansował do półfinału. Posłał siedem asów, popełnił jeden podwójny błąd oraz wykorzystał połowę z sześciu break pointów.

W sobotę Polak pokonał w dwóch setach broniącego tytułu Litwina Ricardasa Berankisa (ATP 82), z którym dotychczas nie miał miłych wspomnień. W 2015 roku przegrał z nim w ramach turnieju Wrocław Open. Z kolei w ubiegłym sezonie był gorszy od Litwina w I rundzie challengera w Saint Brieuc. Po 12 miesiącach Polak otrzymał szansę na rewanż i w pełni ją wykorzystał.

Szumi rozegrał bardzo dobry mecz. Tylko w pierwszym gemie dał się zaskoczyć i stracił serwis, ale natychmiast odrobił stratę. Polak prezentował się lepiej od tenisisty z Wilna. Mądrze prowadził wymiany, popełniał mniej błędów i był w stanie wykorzystać swoje szanse.  W tie breaku Ricardas nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Kamil szybko  wypracował trzy piłki setowe i natychmiast zamknął premierową odsłonę znakomitą akcją.

Do ataku ruszył już w pierwszym gemie drugiego seta. Litwin szybko znalazł się w opałach i przy piątym break poincie popełnił niewymuszony błąd. Teraz Polak uważnie pilnował przewagi przełamania i nie dał rywalowi żadnych okazji na powrót do gry. Po zmianie stron nasz reprezentant zamknął pojedynek siódmym w tym pojedynku asem.

W pojedynku o tytuł zawodów w Saint Brieuc był w niedzielę Francuz Maxime Janvier (ATP 210).

Polak już od początku meczu zagrał ambitnie, od razu przyspieszył, a Francuz potrzebował trochę czasu, aby złapać właściwy dla siebie rytm. Kamil szybko wypracował przewagę na korcie i zdobył przełamania w pierwszym i trzecim gemie. Po zmianie stron Janvier zaczął gonić wynik i zdołał odrobić stratę breaka.  Polak wyszedł na 5:3 i ruszył do ataku przy podaniu przeciwnika. Już po chwili miał dwie piłki setowe i wykorzystał już pierwszą.

Drugi set był bardziej wyrównany. O jego wyniku zadecydował tie-break. Tu nastąpił koncert naszego tenisisty, który po kilku ładnych akcjach uzyskał pięć piłek meczowych. Mecz zakończył asem serwisowym z wynikiem 6/3, 7/6(1).

Kamil wywalczył we Francji 80 punktów, dzięki czemu awansował w poniedziałek na najwyższe w karierze 130. miejsce w rankingu ATP. To także pierwszy tytuł w zawodowej karierze Kamila w turnieju rangi ATP Challenger Tour.

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.