^Wróć na górę
  • 1 Kamil zdobywa Rwandę!
    Kamil okazał się najlepszy w historycznej, pierwsze edycji Challengera w Rwandzie.
  • 1 Davis Cup: Uzbekistan - Polska 0:4!!!
    W dniach 2-3 reprezentacja Polski z Kamilem w składzie pokonała Uzbekistan 4:0 w rozgrywkach Davis Cup
  • 1 Zwycięstwo w ITF w Monastyrze
    o 13 miesiącach bez gry Kamil zdobył 9 tytuł w karierze w turnieju ITF Futures w Monastyrze
  • 1 Kamil zwycięzcą dużego Challengera
    We wrześniu 2020 roku Kamil zdobył trzeci tytuł w dużym turnieju rangi Challenger w czeskim Prostejovie!
  • 1 Kamil Mistrzem Ostravy!!!
    W pierwszych dniach maja 2019 Kamil zdobył drugi tytuł challengerowy. Tym razem w czeskiej Ostravie!!!
  • 2 Kamil blisko megasensacji
    W Wielkim Szlemie Australian Open Kamil przeszedł jak burza kwalifikacje i prowadził w I rundzie 2:0 z nr 8 Kei Nishikorim po fascynującej grze!!! Skurcze przeszkodziły w zwycięstwie :(
  • 3 Florian Mayer pokonany!
    W rozgrywkach barażowych Davis Cup z Niemcami Kamil pokonał Floriana Mayera (ATP 59) i uległ w 5 setach Struffowi (ATP 68). Polska uległa 2/3.
  • 4 Kamil Mistrzem ST Brieuc 2019
    Do 4 razy sztuka! Kamil wygrywa pierwszy w karierze turniej rangi ATP Challenger Tour!
  • 5 Kamil Młodzieżowym Mistrzem Olimpijskim!!!
    W sierpniu 2014 Kamil Majchrzak sięgnął po tytuł Młodzieżowego Mistrza Olimpijskiego w singlu po wyeliminowaniu pierwszego i trzeciego juniora świata!!! Dorzucił do tego brąz w mikście.
  • 6 Kamil Mistrzem US Open 2013 w grze podwójnej
    Poprzez Facebooka umówili się na wspólny występ w US Open!!! Duet z Martinem Redlickim był strzałem w dziesiątkę! Chłopcy okazali się najlepsi!
  • 6 Polska - Rumunia 3/2!!!
    Reprezentacja Polski pokonuje Rumunię 3/2 w rozgrywkach daviscupowych. Decydujący mecz z Ungurem wygrywa Kamil!
  • 8 Finał Challengera w Tashkencie
    Kamil dotarł do finału Challengera w Uzbekistanie.
baner

Aktualne rankingi:

ATP SINGLES: 440
najwyższy 75 (28.02.2022)
najwyżej pokonany Alexander Bublik KAZ (41 ATP)

III runda w Indian Wells

Od 25 II 2019 Kamil wziął udział w dużym, prestiżowym Challengerze Oracle Challenger Series  z pulą nagród $162,480 na kortach twardych w Indian Wells.

W I rundzie Polak wylosował ubiegłorocznego finalistę tej imprezy Dariana Kinga (ATP ). Po zwycięstwie w secie 6/4 Panowie musieli opuścić kort z powodu zapadających ciemności. Mecz wznowili dopiero następnego dnia.

Drugą partię Szumi otworzył przełamaniem, prowadził 5/1 i pewnie zmierzał po zwycięstwo. Jednak zawodnik z Barbadosu nie zamierzał składać broni.
Odrobił stratę jednego breaka. Potem obronił w ósmym gemie trzy piłki meczowe, a następnie miał dwie okazje na powrót do gry. Nasz reprezentant nie dał się jednak znów przełamać i zakończył spotkanie przy czwartym meczbolu wynikiem 6/4, 6/3.

W środę zawodnik Tomasza Iwańskiego zmierzył się z rozstawionym z 12. numerem Serbem Miomirem Kecmanoviciem (ATP 130). 19-latek z Belgradu ma już na koncie dwa triumfy w challengerach. Do tego w sezonie 2018 pokonał Polaka 7/6(5), 4/6, 7/6(4) w II rundzie zawodów ATP Challenger Tour w kazachskich Ałmatach.

Jednak tym razem to Kamil okazał się lepszy. Zagrał z Serbem bardzo dobre spotkanie. Świetnie serwował (15 asów) i wytrzymywał presję w trudnych momentach. Kecmanovic z 10 break pointów nie wygrał ani jednego. Do tego Panowie popisywali się fantastycznymi uderzeniami. Mecz mógł się podobać. Ostatecznie Kamil zwyciężył 6/2 6/3.

Na więcej nie pozwolił Yannick Maden (ATP 119). To nie był dzień Kamila. Wszelkie próby odwrócenia losów meczu nie przyniosły pozytywnego rozwiązania.   Polak przegrał z Niemcem 2/6, 5/7. W pierwszym secie Maden uzyskał dwa przełamania i odskoczył na 4:0. Do końca nie oddał wysokiej przewagi. W drugiej partii wydawałoby się, że Szumi dogoni rywala i wyrówna stan meczu, gdyż z 3/5 doszedł na 5/5. Niestety dwa kolejne gemy padły łupem Madena.

Kamil spróbował sił także w turnieju deblowym, a jego partnerem był Jürgen Zopp. W I rundzie pokonali 6/2, 6/2 Rosjan Jewgienija Donskoja i Andrieja Rublowa. W ciągu 53 minut Polak i Estończyk zaserwowali pięć asów i zdobyli 26 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronili cztery z pięciu break pointów, a sami zamienili na przełamanie pięć z 10 szans. W ćwierćfinale zagrali z rozstawionymi z numerem drugim Australijczykami Mattem Reidem i Johnem-Patrickiem Smithem.  Australijczycy zwyciężyli 4/6, 7/6(5), 10/8, choć to nasz duet prowadził w super tie-breaku już 5/0.

Copyright © 2013. Kamil Majchrzak Rights Reserved.